Život je otázkou myšlení, postojů a priorit. Docela dlouho mi trvalo, než jsem pochopil základní principy vedoucí ke změně životního stylu. A teď bych se chtěl s vámi o ně podělit.

Stačí pochopit 5 důležitých věcí:

 • Poznat sám sebe a své tělo.
 • Znát základní principy (nejen) tělesné proměny.
 • Dělat správné věci, správným způsobem a ve správný čas.
 • Stále se vzdělávat.
 • Nikdy se nevzdávat.

Nic vám to neříká a nevíte kudy kam? Nevadí, od toho jsem tady.;-)

Vždy jsem na tom nebyl dobře jako dnes. V dospívajícím věku jsem bojoval s tělesnou váhou, takže vím, jak se člověk v této situaci cítí. A když jsem se tohoto nešvaru dokázal zbavit já, vy to určitě také zvládnete. Jen je potřeba dělat správné věci, správným způsobem a ve správný čas.:-)

Sport a zdravý životní styl je mou vášní. Pravidelně běhám a posiluji. Věnuji se cyklistice a plavání. V zimě jezdím na běžky, lyže a snowboard. Dnes je to vše pro mne velmi snadné. Na začátku jsem si to však neuměl ani představit.

Cvičení, výživa, zdravý životní styl a vše kolem spojené mě tak pohltilo, že jsem šel studovat UK FTVS. Dozvěděl jsem se nejen vše podstatné o cvičení a výživě, ale poznal jsem také rozdíl mezí lidmi s nadváhou a obezitou a lidmi s normální hmotností.

Škola mi dala hodně, ale cítil jsem, že do praxe mi to nestačí. Dále jsem hledal ty zásadní informace k tomu, abych co nejlépe pochopil danou problematiku. Stálo mě to roky hledání, učení a také peněz. Člověk může nastudovat spousty věcí, ale pokud to neaplikuje do praxe, je mu to takřka k ničemu. Začal jsem tedy své znalosti přenášet do praxe, která mi dala nejvíce zkušeností, znalostí a radosti. Nyní mi největší radost dělá to, když vidím, že za mnou stojí poctivá práce a hlavně několik spokojených lidí, kteří změnili způsob myšlení, svoji postavu, svůj životní styl a svůj život.

V dnešní uspěchané době zbývá každému z nás jen málo času na to, co je pro nás opravdu důležité, a to věnovat se sám sobě. V praxi jsem se setkal často s tím, že daný člověk neměl čas dojíždět na cvičení, neměl čas vůbec sportovat. Jednou jsem si řekl, když dotyčný nemá čas, nebo nemůže přijet za mnou, tak přijedu já za ním.:-) Tato myšlenka se opakovala několikrát a v ten moment mě napadlo, že uchopím provaz za druhý konec a své služby budu nabízet klientům na místě pro ně přijatelnějším. To znamená domov, kancelář, zahrada, park atd. Eliminuje se tak časová náročnost. Pro klienta je to určitá část komfortu a pohodlí. 1.3.2015 jsem tedy založil tento web MUJ-TRENER.CZ.

Mým velikým přáním je, abych přebudoval myšlení lidí, vzdělával je a změnil jejich životní styl. Vzdělávat bychom se měli celý život, proto jsem pro vás napsal e-book a vytvořil blog. Na tomto blogu můžete čerpat důležité informace, jak v různých článcích, tak v poradně, kde se můžete ptát na to, s čím si nevíte rady a co vás zrovna zajímá. Můžete se tak poučit z mých odpovědí a dotazů dalších lidí. K tomu, aby se člověk někam posunul, potřebuje správné a pravdivé informace, které je někdy těžké na internetu najít. Některé informace jsou protichůdné a člověk pak neví, které řešení je to správné. Věřím, že vám poskytnu správné odpovědi a informace a vy se tak posunete směrem kupředu a budete žít zdravým a naplňujícím životem.

Nikdy se nevzdávejte, Pavel ;-)

Holá fakta

Vzdělání: 

Univerzita Karlova v Praze, Fakulta tělesné výchovy a sportu

Obor: Tělesná výchova a sport

Směr: Aktivity podporující zdraví

V bakalářské práci se zabýval vlivem pohybu a diety k ovlivnění nadváhy a obezity u žen.

V diplomové práci se zabýval režimovým opatřením k ovlivnění nadváhy a obezity u žen.

Zkušenosti:

2009-2010: Instruktor Concept fitness

2011-2013: Výuka plavání dětí a dospělých

2012-2017: Učitel tělesné výchovy a informatiky na ZŠ

2012-2017: Osobní trenér

Certifikáty a osvědčení:

 • Instruktor Fitness (Univerzita Karlova v Praze, FTVS)
 • Výživa a výživové poradenství (Univerzita Karlova v Praze, FTVS)
 • Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví (Univerzita Karlova v Praze, FTVS)
 • Manuální lymfodrenáž
 • Klasická relaxační masáž
 • Diagnostika pohybového aparátu
 • Trigger point
 • Kinesiotaping
 • Instruktor lyžování
 • Instruktor školní vodní turistiky
 • Mezinárodně platné povolení k potápění (CMAS/ITD – Scuba diver)
 • Vodní záchranář

*na vyžádání možnost zaslání kopie certifikátu

Sportovní úspěchy:

3. místo v MČR ve veslování 2003

2 x 3. místo v MČR ve veslování (sprint) 2004

1. místo v MČR juniorů ve veslování 2005

3. místo v MČR juniorů ve veslování (sprint) 2005

2. místo v MČR Masters ve veslování 2006

3. místo v MČR Masters ve veslování 2006

3. místo v MČR ve veslování (sprint) 2006